herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Informacja o wprowadzeniu stopni alarmowych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie informuje o wprowadzeniu przez Prezesa Rady Ministrów stopni alarmowych.

Starostwo Powiatowe - rynek

W związku z organizacją obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych oraz zagranicznych gości, Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia 2020 roku w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych (2. stopień BRAVO – na obszarze województwa małopolskiego,

1. stopień ALFA na pozostałym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz 1. stopień alarmowy ALFA-CRP na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej)
– obowiązujące od dnia 23 stycznia 2020 roku od godz. 00.01 do dnia 29 stycznia 2020 roku do godz. 23.59.

Jeżeli w okresie obowiązywania stopni alarmowych dojdzie do incydentu cybernetycznego lub innego poważnego zdarzenia związanego ściśle z wprowadzonym stopniem alarmowym, proszę o natychmiastowe informowanie PCZK Dzierżoniów.