herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Interna i chirurgia po kapitalnym remoncie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Dwa oddziały szpitalne zlokalizowane w budynku głównym przeszły kompleksową modernizację. Inwestycja została przeprowadzona dzięki dotacji unijnej. 29 listopada odbyło się otwarcie pomieszczeń.

Pomieszczenia oddziału wewnętrznego i oddziału chirurgicznego zostały całkowicie odnowione – ściany pomalowane, a na podłogach położone antypoślizgowe wykładziny. Wyremontowano także łazienki i wymieniono wszystkie instalacje. Znacznie poprawiły się więc warunki w tym najstarszym obiekcie szpitalnym.

Całościowy koszt remontu to 1,5 mln zł. Na jego realizację szpital pozyskał ponad 800 tys. zł dotacji z RPO oraz 300 tys. zł z budżetu powiatu. Pozostałą część szpital sfinansuje ze środków własnych. Inwestycja została wykonana w ramach III etapu termomodernizacji i objęła cały budynek główny szpitala – obecnie prace trwają jeszcze na parterze i na ostatnim piętrze budynku.

– Od kilku lat prowadzimy w szpitalu liczne inwestycje. Dobudowaliśmy nowy pawilon, w którym mieści się izba przyjęć, wcześniej wyremontowaliśmy blok porodowy i oddział ginekologiczny, przeprowadziliśmy termomodernizację większości budynków szpitalnych, jednak ten remont był dla nas najtrudniejszy – mówi prezes szpitala Dariusz Brzeziński. – W czasie jego realizacji szpital bez przerwy funkcjonował. Pacjentów dwóch podstawowych oddziałów – interny i chirurgii – musieliśmy przenieść do lokalizacji zastępczych. Zmniejszyliśmy liczbę łóżek – przyjmowaliśmy tylko najpilniejsze przypadki, a pozostałych pacjentów kierowaliśmy do ościennych powiatów.

Prezes podkreśla, że to duże przedsięwzięcie udało się przeprowadzić dzięki zrozumieniu i wsparciu pacjentów, personelu, ale też przychodni, które uzgadniały ze szpitalem przyjęcia chorych.