herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Inwestycja drogowa we Włókach za 1,4 mln złotych – oddana do użytkowania

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zakończyła się jak dotąd największa tegoroczna inwestycja drogowa Powiatu Dzierżoniowskiego. Mowa o modernizacji drogi we Włókach, która kompleksowo została przebudowana na odcinku 1,4 km.

Kierowcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni, która została wykonana od początku Włók, aż do posesji 32a. Oprócz nawierzchni wyremontowano zatokę autobusową, wykonano również pobocza z kruszywa i wyprofilowano przydrożne rowy. Inwestycja jest kontynuacją prac, jakie Powiat Dzierżoniowski przeprowadził kilka lat temu. Odcinek drogi Dzierżoniów – Włoki wraz z nową ścieżką rowerową przebudowano w 2017 roku, a pierwszy odcinek drogi we Włókach o długości ponad 1,3 km wyremontowano w poprzednim roku.

Odbiór inwestycji z udziałem starosty Grzegorza Kosowskiego, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Tomasza Morawieckiego oraz przedstawiciela wykonawcy, odbył się 23 czerwca.

Zadanie, które było realizowane w ciągu ostatnich kilku miesięcy, kosztowało około 1,4 mln złotych. Na tę inwestycję Powiat Dzierżoniowski pozyskał jednak dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Środki zewnętrzne w 80 procentach pokryły koszty modernizacji drogi we Włókach.