herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Inwestycje drogowe powiatu dzierżoniowskiego w 2022 roku

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Blisko 6.500.000 złotych powiat dzierżoniowski przeznaczy w tym roku na inwestycje drogowe. Z tej kwoty ponad 3.000.000 złotych stanowić będą środki zewnętrzne.

Bielawa – Kietlice
Z pewnością największą inwestycją drogową w tym roku będzie przebudowa drogi powiatowej na odcinku Bielawa – Kietlice. To bardzo wyczekiwana inwestycja, ponieważ stan tej drogi jest bardzo zły, a remonty cząstkowe nie przynoszą już oczekiwanego efektu.
Dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Funduszu Polski Ład, droga zostanie zmodernizowana na odcinku o długości blisko 2,2 km. W ramach inwestycji wybudowana zostanie nie tylko nowa nawierzchnia asfaltowa, ale także pętla autobusowa w Bielawie. Realizacja całej inwestycji zakończy się w 2023 roku.

Jaźwina, Niemcza, Oleszna
Oprócz tej inwestycji powiat dzierżoniowski wykona w najbliższych miesiącach przebudowę przejść dla pieszych w Jaźwinie, przy ulicy Chrobrego w Niemczy oraz w Olesznej. Na te zadania powiat dzierżoniowski otrzymał dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ostroszowice, Piskorzów
W 2022 roku powiat dzierżoniowski wykona również dwa perony autobusowe i chodnik przy ulicy Jodłownickiej (na wysokości ul. Strumykowej) w Ostroszowicach oraz brakującą część chodnika w Piskorzowie.

Dobrocin
Nowy chodnik zostanie wybudowany także w Dobrocinie przy niedawno wybudowanym przedszkolu. Ułatwi on dzieciom i rodzicom dojście do przystanku autobusowego.

Ligota Mała
W ramach tegorocznych inwestycji powiat będzie również kontynuował prace przy przebudowie drogi w Ligocie Małej, które prowadzone były w 2020 roku. W tym miejscu zmodernizowany zostanie brakujący odcinek drogi o długości 160 metrów.

Projekty dla nowych inwestycji
Warto podkreślić, że powiat dzierżoniowski zarezerwował fundusze na przygotowanie dokumentacji projektowej na następujące zadania drogowe:
– przebudowa ulicy Wolności w Bielawie (Od ronda Bieltexu do skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta i 1 Maja),
– budowa ronda w Pieszycach na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Bielawskiej, wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej,
– budowa 400 metrowego chodnika w Słupicach (odcinek cmentarz – kościół).

Wnioski o dofinansowanie
Oprócz tego powiat dzierżoniowski złożył wniosek o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę przepustu w Jędrzejowicach oraz na przebudowę ul. Piastowskiej w Uciechowie.