herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Szkolenie dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Prowadzisz stowarzyszenie lub fundację zarejestrowaną w KRS? UWAŻAJ, gdyż jest nowy bardzo ważny obowiązek!!

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu nakłada  obowiązek zgłaszania beneficjentów rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, czyli członków zarządów, rad, fundatorów. Wpisu należy dokonać w terminie 7 dni od wyboru lub zmiany takich osób.

Niestety, za nierealizowanie tego obowiązku są drakońskie kary finansowe na organizacje i osoby podlegające wpisowi do rejestru.

Chcesz wiedzieć więcej i spać spokojnie, to zgłoś się na szkolenie dedykowane dla organizacji pozarządowych z powiatu dzierżoniowskiego.

Kto dokładnie podlega i w jakich sytuacjach nowym obowiązkom oraz jak dokonać takiej rejestracji – dowiecie się od eksperta Waldemara Weihsa podczas szkolenia, które odbędzie się w dniu 18 stycznia 2022 r. w godzinach od 15.00 do 16.30 w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, ul. Świdnicka 38, pokój 213, na II piętrze.
Jednocześnie informujemy, iż można zabrać ze sobą laptop lub inny mobilny komputer, gdyż po części oficjalnej będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji.
Serdecznie zapraszamy!
Sprawę koordynuje Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, tel. 74 832 52 29, email: so@pow.dzierzoniow.pl.