herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

IV Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Około 60 organizacji i stowarzyszeń z powiatu dzierżoniowskiego 8 maja na dzierżoniowskim Rynku przedstawi swoją działalność i osiągnięcia. IV Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych odbędzie się pod hasłem „Skarbiec Ziemi Dzierżoniowskiej”.

Tym skarbem są organizacje pozarządowe, których na terenie powiatu jest blisko 300. Natomiast 80 znalazło swoje miejsce w wydawanym przez Powiat Dzierżoniowski albumie. – „Skarbiec Ziemi Dzierżoniowskiej” to inicjatywa, dzięki której mieszkańcy powiatu będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat działających w powiecie organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych i grup nieformalnych, a także skorzystać z możliwości uczestnictwa w działaniach realizowanych przez te podmioty – mówi starosta Janusz Guzdek. – Doceniając lokalne organizacje pozarządowe, ich aktywność, niegasnącą chęć tworzenia i upiększania codziennej rzeczywistości, dostrzegliśmy potrzebę realizacji przedsięwzięć przyczyniających się do integracji z lokalną społecznością. Dlatego też od kilku lat organizujemy m.in. Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych „NGO – to jest to!”, a w tym roku dodatkowo wydaliśmy album. Promocja wydawnictwa odbędzie się 5 maja, natomiast 8 maja album będzie można obejrzeć i kupić na dzierżoniowskim Rynku.

Oprócz promocji albumu podczas Powiatowego Dnia Organizacji Pozarządowych na scenie zaprezentują się w występach: Stowarzyszenie Spółdzielcza Animacja Kulturalna, Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej FART, orkiestra reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Kuba Dance Studio Jakub Karpierz.

Jak co roku starosta pogratuluje organizacjom, które obchodzą jubileusz działalności i wręczone zostaną nagrody w konkursie „NGO – to jest to!”, w kategoriach: Organizacja Pozarządowa 2015, Lokalny Lider Organizacji Pozarządowej 2015 i Lokalne Przedsiębiorstwo/Osoba wspierająca Organizacje Pozarządowe 2015.

Dla wszystkich przybyłych na dzierżoniowski Rynek w niedzielę 8 maja przygotowanych zostało wiele atrakcji, a wśród nich lokalne wyroby kulinarne, dmuchane zamki dla dzieci i inne. Spotkanie, którego organizatorem są Powiat Dzierżoniowski i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Pieszycach rozpocznie się o godz. 12.00, a zakończy o godz. 18.00.

Finansowo impreza będzie wsparta: Bank Zachodni WBK SA, Cooper Standard sp. z o.o., Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Kaufland.

Plakat_NGO