herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Konkurs plastyczny „112 – ratuje życie”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W ramach I edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci Przedszkolnych pod hasłem „112 – ratuje życie” do Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie wpłynęło 47 prac. Oceny prac 22 kwietnia dokonała komisja konkursowa.

Pierwsze miejsce zdobył Grzegorz Chawluk z Przedszkola Publicznego nr 2 w Dzierżoniowie. Drugie miejsce komisja przyznała Jakubowi Bohajczukowi z Niepublicznego Przedszkola „Szóstka” w Dzierżoniowie, a trzecie – Lenie Wiśniewskiej z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Chatka Puchatka” w Bielawie.

Nagrody specjalne komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie otrzymała Liliana Śmidoda z Przedszkola Publicznego w Piławie Górnej, a nagrodę komendanta powiatowego policji w Dzierżoniowie – Marcel Gadomski z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Chatka Puchatka” w Bielawie.

Organizatorom konkursu zależało, aby dzieci poznały numer alarmowy 112 i zrozumiały jego ogromne znaczenie w ratowaniu życia, zdrowia, mienia lub środowiska.

Nagrodzone prace będą reprezentować powiat dzierżoniowski podczas etapu wojewódzkiego konkursu. Natomiast uroczyste wręczenie nagród za etap powiatowy odbędzie się w późniejszym terminie.

Koordynator konkursu – Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich, Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, tel.: 74-832-52-27, email: dzierzoniow@czkw.wroc.pl