herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Jak pozyskać grant do 5 tys. zł?

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Do 15 lutego trwa nabór wniosków w kolejnej edycji „Dolnośląskich Małych Grantów”. Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zorganizowało spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych skorzystaniem z dotacji.

W szkoleniu, które odbyło się 8 lutego, wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych i aktywni obywatele. Spotkanie przygotował Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie we współpracy z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych – operatorem programu i Fundacją „Merkury”.

– Program przewiduje wsparcie na inicjatywy grup nieformalnych, których członkami mogą być osoby z organizacji pozarządowych. Tym razem jest dwukrotnie więcej pieniędzy, dlatego jest więcej szans na realizację swoich pomysłów – mówił prowadzący spotkanie Waldemar Weihs, prezes Fundacji „Merkury”.

Program zakłada finansowanie projektów kulturalnych, sportowych, turystycznych, ekologicznych i społecznych zakładających m.in. działania na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych, seniorów czy wspólnot lokalnych.

Granty finansowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Wsparcie jednego projektu nie może przekroczyć 5 tys. zł, a minimalna kwota dofinansowania to tysiąc złotych. Realizacja projektów musi się odbyć w terminie 10 marca – 30 czerwca 2018 roku.

Bliższe informacje o naborze do programu „Dolnośląskie Małe Granty”