herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Kartka od serca” wysłana do pacjentów Szpitala Powiatowego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Blisko 100 własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami świątecznymi zostało przekazanych pacjentom Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie.

Na pierwszym planie 4 uczennice i nauczycielka trzymają kartki świąteczne. W dalszym planie budynek szpitala powiatowego w dzierżoniowie

Pięknie oprawione życzenia trafiły 22 grudnia do placówki w ramach akcji „Kartka od Serca”, którą zrealizował Młodzieżowy Zespół Doradczy Powiatu Dzierżoniowskiego, przy współpracy Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego.

Dodatkowo młodzież przekazała specjalnie przygotowane kartki świąteczne pacjentom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Rościszowie.
Łącznie w ramach akcji społecznej „Kartka od serca” zostało przygotowanych około 150 kartek z życzeniami.

W inicjatywę mocno zaangażowała się młodzież ze szkół ponadpodstawowych powiatu. W akcję włączyli się również mieszkańcy naszego terenu w różnym wieku. Kartki można było wrzucać do specjalnych pojemników ustawionych w szkołach oraz w Starostwie Powiatowym.

Kartki są adresowane przede wszystkim do osób, które spędzą święta samotnie lub w szpitalu. Jest to drobny gest, który może jednak znaczyć naprawdę wiele, szczególnie w tych trudnych czasach.