herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Kolejne działania prewencyjne w zakresie poprawy bezpieczeństwa w Powiecie Dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W związku z odnotowywaniem interwencji straży pożarnej związanych z zagrożeniem płynącym ze strony zatruć tlenkiem węgla, tzw: „Czadem”, Starosta Dzierżoniowski wraz z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, podjęli kolejne działania edukacyjno-prewencyjne mające na celu minimalizację oddziaływania tego zagrożenia na mieszkańców naszego powiatu.

Przekreślone oko, ucho, nos - symbolizujące, żę czadu nie widać, nie słuchać i nie czuć.

W tym zakresie funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych przeprowadzają kampanię informacyjną poprzez dystrybucję ulotek, które przestrzegają przed śmiertelnie niebezpiecznym zagrożeniem jakim jest „Czad”.

Przedmiotowe działania stanowią cykliczne przedsięwzięcia edukacyjne w obszarze bezpieczeństwa, które Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie realizuje wraz z samorządami gminnymi, służbami, inspekcjami, strażami, jednostkami organizacyjnymi oraz organizacjami pozarządowymi w ramach Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat”.

Działanie z ramienia Starosty Dzierżoniowskiego koordynuje Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.