herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Kolejne maseczki z SOSW w Piławie Górnej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W związku z niesłabnącym zapotrzebowaniem na maseczki ochronne oraz ciągłym zagrożeniem zarażenia koronawirusem, pracownicy niepedagogiczni z Piławskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przekazali na ręce Starosty Dzierżoniowskiego kolejną partię uszytych przez siebie maseczek.

Pierwsza partia w ilości 500 sztuk została przekazana powiatowi do rozdysponowania wśród pracowników Domów Opieki Społecznej w Bielawie i Niemczy oraz innych jednostek podległych powiatowi na początku maja. Tym razem łącznie 600 sztuk maseczek w trzech rozmiarach (200 szt. małych, 200 szt. średnich i 200 szt. dużych) za pośrednictwem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starosty Dzierżoniowskiego trafi między innymi do najmłodszych podopiecznych placówek edukacyjnych oraz w ramach działań prewencyjnych funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, również do mieszkańców powiatu, którzy z różnych względów nie zaopatrzyli się w tego typu środki ochrony osobistej.

Maseczki zostały uszyte przy wykorzystaniu bazy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej tj. pracowni krawieckiej w warsztacie terapii zajęciowej.

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem maseczki, a w szczególności zorganizowane grupy szkolne, prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny z Powiatowym Centrum Zarządzania kryzysowego pod numerem telefonu 74 832 52 27.