herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Kolejny etap odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń w związku z koronawirusem

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Od dziś obowiązuje trzeci etap odmrażania gospodarki. Po kilku tygodniach swoją działalność z zachowaniem środków ostrożności i higieny, mogą wznowić między innymi salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także restauracje i bary. Informację o wdrożeniu trzeciego etapu podał na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Pierwszy etap, który zaczął obowiązywać od 20 kwietnia dotyczył otwarcia lasów i parków, zwiększono limity osób w sklepach (limit był uzależniony od powierzchni sklepu), a także pozwolił na samodzielne wyjście z domu dzieci od 13 roku życia.

Drugi etap, który zaczął obowiązywać od 4 maja, pozwolił na otwarcie galerii handlowych i hoteli oraz zniósł wcześniej ustanowione godziny dla seniorów, w których tylko oni mogli robić zakupy.

Trzeci etap obowiązuje od 18 maja i pozwala na działalność zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, restauracji, kawiarni i barów. Ponadto pozwala na uprawianie sportu na otwartej przestrzeni, (boiska, stadiony) oraz na prowadzenie zajęć w zamkniętych obiektach (z ograniczoną liczbą osób). Od dzisiaj zwiększa się limit pasażerów w środkach transportu publicznego. Poluzowanie obostrzeń dotyczy również sfery kultury. Możliwa będzie działalność kin plenerowych, w tym samochodowych, a także nastąpi wznowienie pracy na planach filmowych, wznowienie nagrań fonograficznych i audiowizualnych w instytucjach kultury, wznowienie prób i ćwiczeń. Poza tym będzie możliwe prowadzenie indywidualnych zajęć na uczelniach artystycznych.

Szczegóły na temat odmrażania gospodarki TUTAJ.