herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Kolejny etap odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

30 kwietnia Sejm uchwalił nowelę dotyczącą tarczy antykryzysowej. Dzięki zawartym w niej zapisom poszerzył się zbiór osób uprawnionych do skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej.

Zgodnie z obowiązującymi dotychczas zasadami, nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługiwały osobom uprawnionym, które nie były w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Na podstawie przyjętych przepisów z bezpłatnej pomocy prawników mogą również skorzystać osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które w ciągu ostatniego roku nie zatrudniały innych osób.

Przypominamy o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji prowadzonych na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego między innymi przez Fundację w Służbie Wsi oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Wsparcie, Informacja, Rozwój”.

W związku z przeciwdziałaniem COVID-19 wszystkie stacjonarne punkty pomocy są zamknięte. Jedyną drogą uzyskania pomocy jest konsultacja telefoniczna pod numerem 74 832 36 64. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej możliwości kontaktu.

Szczegółowe informacje na temat udzielania bezpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji.