herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Kompleks sportowy przy ZSO w Bielawie otwarty

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Uczniowie bielawskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących przez kilka miesięcy obserwowali postępy budowy boiska i siłowni fitness przy swojej szkole. W maju nastąpił odbiór inwestycji i od tego momentu uczniowie z radością korzystają z kompleksu.

W piątek 10 czerwca nastąpiło uroczyste oddanie do użytku nowego obiektu sportowego, który powstał w miejscu wcześniejszej płyty asfaltowej – między budynkiem szkoły a salą gimnastyczną. Do dyspozycji uczniów oddane zostało boisko o wymiarach 44×30 m, na którym zostały wyznaczone dwa boiska do siatkówki, dwa boiska do koszykówki oraz boisko do piłki ręcznej.

Poza tym inwestycja obejmowała wykonanie zewnętrznej siłowni fitness, na której zostało zainstalowanych dziewięć zróżnicowanych stanowisk do ćwiczeń oraz 4-torowej bieżni o długości 100 m wraz ze skocznią w dal.

– Nie ograniczaliśmy się przy budowie tego kompleksu. Chcieliśmy, aby uczniom nie zabrakło żadnego elementu. Nie wykluczone, że właśnie z tej szkoły wyjdzie w przyszłości doskonały lekkoatleta lub inny sportowiec – mówi starosta Janusz Guzdek. – Wierzę, że dzięki temu obiektowi do szkoły zgłosi się więcej uczniów i bielawskie liceum przeżyje swój rozkwit.

Dowodem na to, że szkoła dba o rozwój sportowy była wizyta Błażeja Szymeczko, absolwenta szkoły, a obecnie zawodnika pierwszoligowej drużyny siatkarskiej, który podziękował nauczycielom, zachęcił do uprawiania sportu i przekazał swoją koszulkę z autografem.

– Od 10 lat szkoła przeżywa kolejne remonty i zmiany. Co roku coś się dzieje: wymiana sieci elektrycznej, części ogrzewania, dachu, okien, budowa nowej kotłowni czy zaplecza socjalnego sali gimnastycznej. Zwieńczeniem tych najdroższych inwestycji jest budowa kompleksu sportowego – podkreśla dyrektorka szkoły Marzanna Kamińska. – Od pierwszych dni młodzież zachwyciła się tym kompleksem. Korzysta z jego elementów na każdej przerwie i po szkole. Dodatkowo, głównie siłownią zainteresowani są okoliczni mieszkańcy, którzy dzwonią do nas i pytają czy mogą z niej korzystać. Oczywiście. Chcemy, żeby kompleks służył uczniom, ale i mieszkańcom Bielawy – dodaje

Koszt budowy całego kompleksu sportowego wyniósł 760 tys. zł. Powiat Dzierżoniowski 300 tys. zł otrzymał w ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017”, resztę kosztów pokrył z własnych środków. Budowa obiektu rozpoczęła się w październiku 2015 r., a zakończyła się w maju 2016 r.