herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zrób stracha na wróble

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Przypominamy o trwającym konkursie plastycznym „Czereśniowe strachy”. Termin składania prac mija 18 czerwca. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane podczas I Święta Czereśni, które odbędzie się 21 czerwca w Arboretum w Wojsławicach.

Konkurs ogłoszony przez Arboretum w Wojsławicach wraz ze Starostwem Powiatowym w Dzierżoniowie adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu dzierżoniowskiego, świdnickiego i ząbkowickiego oraz mieszkańców tych powiatów.

Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką „Stracha na wróble”. Preferowane będzie wykorzystanie materiałów proekologicznych i biodegradowalnych.

Strachy powinny mieć minimum 100 cm wysokości i mogą być wykonane zespołowo. Do pracy należy przymocować metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora lub autorów. Wszystkie strachy zgłoszone do konkursu będą oceniane w jednej kategorii.

Strachy należy dostarczyć do Arboretum w Wojsławicach – termin mija 18 czerwca o godz. 15.00. Szczegółowych informacji o konkursie udzielają: pracownik Arboretum – Tomasz Dymny, e-mail: arbor@biol.uni.wroc.pl oraz pracownik Wydziału Edukacji i Kultury dzierżoniowskiego Starostwa – Beata Stefańczyk, e-mail: ek@pow.dzierzoniow.pl

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas I Święta Czereśni, które odbędzie się w Arboretum 21 czerwca.
– Wykorzystując sezon owocowania drzew czereśniowych, chcemy zaprosić mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego, powiatów ościennych oraz gości z kraju i zagranicy do wspólnej pełnej humoru zabawy. Konkurs „Czereśniowe strachy” świetnie się w tę konwencję wpisuje – w imieniu organizatorów mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe.
Wszystkie prace konkursowe zostaną zaprezentowane na terenie ogrodu – powstanie tam ekspozycja „Straszna aleja”.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia

Zobacz, co jeszcze odbędzie się 21 czerwca w Arboretum w Wojsławicach podczas I Święta Czereśni

Czereśnie