herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Konkurs „NGO – to jest to!”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie ogłosiło konkurs pn. „NGO – to jest to!”. Konkurs został podzielony na trzy kategorie: Organizacja Pozarządowa 2016 roku, Lokalny Lider Organizacji Pozarządowej 2016 roku i Lokalne Przedsiębiorstwo / Osoba wspierająca Organizacje Pozarządowe w 2016 roku.

Konkurs został ogłoszony 4 listopada podczas spotkania warsztatowo-integracyjnego dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać w trzech kategoriach:

– Organizacja Pozarządowa 2016 (dotyczy wszystkich organizacji pozarządowych z terenu powiatu dzierżoniowskiego);

– Lokalny Lider Organizacji Pozarządowej 2016 (dotyczy członków organizacji pozarządowych, którzy wykazują się ponadprzeciętną aktywnością, podejmują i inspirują działania angażujące społeczność lokalną);

– Lokalne Przedsiębiorstwo/Osoba wspierająca Organizacje Pozarządowe 2016 (dotyczy przedsiębiorców i osób fizycznych, którzy bezinteresownie udzielają pomocy finansowej lub materialnej organizacjom pozarządowym z terenu powiatu dzierżoniowskiego).

– Organizujemy konkurs, aby uhonorować te osoby, które aktywnie działają na rzecz społeczności lokalnej. Chcemy w ten sposób promować ich działalność i tym samym zachęcać kolejnych mieszkańców do pracy na rzecz naszej małej Ojczyzny – mówi starosta Janusz Guzdek.

Kandydatów do konkursu może zgłosić każdy – osoba fizyczna lub instytucja. Zgłoszenia na specjalnym formularzu należy składać w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie, Rynek 27 , bądź przesłać na numer faksu 74 832 18 60 lub na pocztę elektroniczną: so@pow.dzierzoniow.pl do 28 lutego 2017.

Wyłonienie laureatów, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się do końca kwietnia 2017 r.

Przedsięwzięcie koordynowane jest przez Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy