herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Maturzyści rozpoczęli egzaminy

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W szkołach na terenie całego kraju 4 maja rozpoczęły się egzaminy maturalne, które potrwają do 27 maja. W powiecie dzierżoniowskim ogółem do egzaminu przystąpiło 717 osób.

W szkołach publicznych maturę postanowiło zdawać 669 absolwentów, w tym 533 tegorocznych i 130 z lat ubiegłych. W LO w Bielawie do egzaminu zasiadły 52 osoby, w I LO w Dzierżoniowie – 150 osób, w ZSO – LO dla Dorosłych w Dzierżoniowie – 20 osób, w II LO w Dzierżoniowie – 188 osób, ZSiPKZ w Bielawie – 53 osoby, ZS nr 1 w Dzierżoniowie – 68 osób, ZS nr 2 – 20 osób, ZS nr 3 – 118 osób, a w ZS w Pieszycach nikt nie podjął się pisania matury.

W szkołach niepublicznych powiatu dzierżoniowskiego najważniejszy egzamin w życiu postanowiło zdawać 48 osób, w tym 36 to absolwenci z tego roku, a 12 z lat ubiegłych. Z Prywatnego LO dla Dorosłych w Bielawie zgłosiło się 6 osób, z NLO w Bielawie – 16 osób, z Prywatnego LO w Dzierżoniowie – 1 osoba, a z „Twojej Szkoły” Prywatnego LO dla Dorosłych w Dzierżoniowie – 25 osób.

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 5 lipca. Tego samego dnia ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.