herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Stypendia dla prymusów

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W ramach programu „Złoty Prymus” 40 absolwentów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych w piątek 29 kwietnia otrzymało stypendia za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2015/2016 .

Wysokość stypendium była uzależniona od średniej ocen i wynosiła od 300 zł do 500 zł. Konieczne więc było rzetelne uczenie się przez cały rok i uzyskanie jak najlepszych ocen. W tym roku 300 zł otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli średnią od 4,75 do 5,09, 350 zł – od 5,1 do 5,39, a 400 zł – od 5,4 wzwyż. Natomiast 500 zł wręczono uczennicy, która uzyskała najwyższą średnią ocen. Była nią Agata Rychter z I LO w Dzierżoniowie.

Z tej samej szkoły stypendia odebrali: Hanna Maciątek, Katarzyna Bałazińska, Krystyna Michalak, Emilia Świenc, Mateusz Łyżwa, Rafał Łyżwa, Ilona Czyszczoń, Aleksandra Koba, Joanna Sepełowska, Damian Przybót, Dawid Boczkowski, Marta Bukowska, Przemysław Kucharek, Sylwia Smęt, Alicja Smolarz i Dawid Socha.

Na stypendium z II LO w Dzierżoniowie zapracowali: Michał Choiński, Joanna Pucicka, Mateusz Kowalski, Konrad Węgliński, Agata Szewczuk, Aleksandra Wojciechowska, Artur Rajczakowski, Emilia Zagórska i Bartosz Zygmunt.

Z ZS nr 3 w Dzierżoniowie na stypendium zasłużyli: Beata Szpak, Aleksandra Rozpędzik, Dominika Chmielewska, Anna Fuksa, Aleksandra Garbowska, Natalia Pietrewicz, Roksana Krzyśko, Mateusz Jaśnikowski i Angela Kulig.

Natomiast z ZSiPKZ w Bielawie stypendium odebrali: Natasza Szumilas, Marlena Zakrzewska i Aleksandra Kopij, w ZS nr 1 w Dzierżoniowie – Patrycja Sawka, a w ZS nr 2 w Dzierżoniowie – Angelika Wojciechowicz.

Stypendia podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w poszczególnych szkołach wręczyli starosta Janusz Guzdek, wicestarosta Marek Piorun, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Alicja Hromada i sekretarz powiatu Zbigniew Dragan. Łączna pula środków na stypendia za osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016 wyniosła 13.200 zł. Uczniowie niższy klas szkół ponadgimnazjalnych otrzymają stypendia w czerwcu podczas zakończenia roku szkolnego.

fot. II LO Dzierżoniów