herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Miejsko-powiatowe eliminacje OKR za nami

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Eliminacje miejsko-powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbyły się 12 kwietnia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. W konkursie wzięło udział 17 recytatorów i dwóch uczestników Turnieju Poezji Śpiewanej.

W jury zasiedli: Jolanta Maniecka, Beata Gil, Mariusz Kozłowski i Stefan Kunert. Jurorzy po wysłuchaniu dwóch uczestników Turnieju Poezji Śpiewanej postanowili przyznać nagrodę oraz zakwalifikować do udziału w kolejnym etapie konkursu Kacpra Siekirkę z Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie. Natomiast wyróżnienie otrzymała uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy Elżbieta Kuś.

W Turnieju Recytatorów jurorzy przyznali pięć nagród kwalifikujących do udziału w kolejnym etapie konkursu, a otrzymali je: Michał Swancar z Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie, Julia Dubina z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Marta Kaczmarek z I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie, Mateusz Łyżwa z Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury oraz Martyna Idczak z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. W tej kategorii jury wręczyło także dwa wyróżnienia Julii Kryś z I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie oraz Natalii Moskwie z II LO w Świdnicy. Dodatkowo dwa wyróżnienia specjalne odebrali Stanisław Ostafiński i Paweł Makieła ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Tęcza” w Świdnicy.

Kolejny etap – wojewódzki – odbędzie się 29 kwietnia o godz. 10.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Konkurs współorganizowali Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz Dzierżoniowski Ośrodek Kultury.