herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Tradycyjna palma wielkanocna

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Po raz jedenasty Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie zaprosił młodzież do udziału w Powiatowym Konkursie na Najpiękniejsze Dekoracje Świąteczne – Wielkanoc 2017 pod hasłem „Tym razem palma!”.

Tegoroczny temat wcale nie był prosty. Zadaniem uczestników było wykonanie, w regulaminowym czasie 120 minut, trzech palm: góralskiej, kurpiowskiej i wileńskiej z charakterystycznymi elementami danych regionów. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wcześniej przygotować się do tego zadania, czyli zapoznać się z wyglądem palm z tych regionów i zastosować w pracach typowe dla nich elementy, a następnie wskazać je w trakcie prezentacji jurorom.

Jury nagrody przyznało w dwóch kategoriach – szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W pierwszej kategorii zwyciężyło Gimnazjum nr 1 w Dzierżoniowie. Drugie miejsce zdobyło Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie, a trzecie – Niepubliczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie. Wyróżnienia odebrały Zespół Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie oraz Gimnazjum nr 5 w Bielawie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrało I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie. Drugi był – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie, a trzeci – Zespół Szkół nr 2 w Dzierżoniowie. Wyróżnienie przypadło Zespołowi Szkół nr 1 w Dzierżoniowie.

Konkurs został zorganizowany w ramach grantu oświatowego przyznanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.