herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Młodzież zapobiega pożarom

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W piątek 18 marca w Zespole Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie przy ul. Sikorskiego 2 odbyły się XVIII powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Turniej miał na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W XVIII powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej wzięło udział 48 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Patronem honorowym turnieju był Starosta Dzierżoniowski, a organizatorami: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dzierżoniowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz Zespół Gimnazjów nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie.

Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach

Szkoła podstawowa:
I Katarzyna Mucha
II Zuzanna Żegadło
III Aleksandra Cetnarowicz

Szkoła gimnazjalna:
I Bartosz Krysztofiak
II Aleksandra Sajdak
III Kamila Otworowska

Szkoła ponadgimnazjalna:
I Michał Swancar
II Weronika Adamczyk
III Norbert Hołyński

Zwycięzcy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dzierżoniowie, Starostę Dzierżoniowskiego, Stowarzyszenie „Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Powiat” w Dzierżoniowie oraz Burmistrza Dzierżoniowa.

Natomiast zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować powiat dzierżoniowski podczas etapu wojewódzkiego turnieju, który odbędzie się w kwietniu w Strzelinie.