herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Młyn Hilberta i inne muzea otwarte

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Po długim zamknięciu spowodowanym wprowadzonymi obostrzeniami przeciw COVID-19, lokalne muzea i instytucje muzealne zaczynają otwierać drzwi dla odwiedzających. Od najbliższej soboty swoje eksponaty zwiedzającym udostępni między innymi jedna z atrakcji Turystycznej Wielkiej Piątki Powiatu Dzierżoniowskiego.

Na terenie powiatu znajduje się kilka miejsc, które warto odwiedzić aby poznać przeszłość regionu. Jednym z nich, dodatkowo największym i zachowanym w oryginalnym stanie, jest niewątpliwie Dzierżoniowski Młyn Hilberta. Zwiedzający będą mieli nie lada okazję zobaczyć unikatowy ciąg technologiczny do produkcji mąk, kasz i otrębów pochodzący z lat 30-tych XX wieku. Urządzenia, które można zobaczyć we wnętrzach młyna ilustrują poziom techniki młynarskiej z przełomu XIX
i XX wieku.

W najbliższą sobotę i niedzielę (6 i 7 lutego) będzie można wejść do młyna, poczuć zapach nie tak dawno mielonego zboża, dotknąć maszyn nadal obsypanych mąką, zobaczyć ogromne sita i dotknąć historii tego miejsca. Aby zarezerwować zwiedzanie należy wcześniej zadzwonić pod numer 885 204 500.

Godziny otwarcia:
sobota i niedziela od 11:00 do 15:00
pierwsze przejście godz. 11:00 (czas trwania do 1,5 godz.),
drugie przejście godz. 12:45 (czas trwania do 1,5 godz.).

Ponadto zapraszamy również do odwiedzenia interaktywnej wystawy „Świat zmysłów” przygotowanej przez Muzeum Miejskie w Dzierżoniowie. Przy okazji zwiedzania będzie można sprawdzić jak działa nasz wzrok, słuch i zmysł dotyku, ponieważ każdy z eksponatów został przygotowany w taki sposób by odwiedzający mogli sprawdzić jego działanie na sobie przeprowadzając swego rodzaju doświadczenie.

Dni i godziny otwarcia muzeum:
Wtorek: 9:00 – 16:00,
Środa: 11:00 – 18:00,
Czwartek: 9:00 – 16:00,
Piątek: 9:00 – 16:00,
Niedziela: 11:00 – 16:00.