herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Modernizacja drogi Jaźwina – Kiełczyn

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Rozpoczęła się przebudowa 900 metrowego fragmentu drogi na odcinku Jaźwina – Kiełczyn.

W ciągu kilku najbliższych tygodni wyeksploatowaną nawierzchnię zastąpi nowa nakładka asfaltowa, dzięki której przejazd będzie bardziej komfortowy. Prace, których koszt sięgnie 600.000 złotych, mają się zakończyć w październiku.

Oprócz tego Zarząd Dróg Powiatowych realizuje również kilka innych inwestycji. Mowa między innymi o budowie chodników w Józefówku oraz przy ulicy Szewskiej w Bielawie. Budowa, która w sposób zdecydowany poprawi bezpieczeństwo pieszych, powinna zakończyć się w listopadzie. Nowy chodnik z kostki betonowej jest realizowany dzięki pozyskaniu przez Powiat Dzierżoniowski 850.000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Natomiast całkowity koszt prac wyniesie 910.000 złotych.

Jednocześnie Zarząd Dróg Powiatowych realizuje remont drogi w Tuszynie o wartości 825.000 złotych, a także budowę chodników w Piławie Górnej i Piskorzowie.

Natomiast jeszcze w tym roku Powiat Dzierżoniowski planuje rozpocząć prace związane z:
– remontem drogi w Kiełczynie (wartość 1.000.000 zł, dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg),
– przebudową drogi Podlesie – Ruszkowice (II etap),
– budową chodnika w Ostroszowicach,
– wykonaniem bezpiecznych przejść dla pieszych w Niemczy i Jaźwinie.

Warto także wspomnieć, że w tym roku Zarząd Dróg Powiatowych wykonał już kilka istotnych inwestycji. Mowa o budowie chodnika przy ulicy Wojska Polskiego w Bielawie, przebudowie drogi na odcinku Podlesie – Ruszkowice (I etap), przebudowie przepustu przy drodze w Olesznej oraz budowie peronów autobusowych w Roztoczniku i Gilowie.