herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Modernizacja drogi Jaźwina – Kiełczyn

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Trwają roboty budowlane na drodze powiatowej nr 2878D prowadzącej z Jaźwiny do Kiełczyna. Już niedługo mieszkańcy będą korzystać z nowej nawierzchni.

Inwestycja obejmie położenie nowej, wzmocnionej nawierzchni na długości pół kilometra – od Jaźwiny (skrzyżowanie z drogą na Tuszyn) w kierunku Kiełczyna. Poza tym zostaną uzupełnione pobocza i wykonane elementy bezpieczeństwa – oznakowanie poziome, słupki prowadzące z odblaskami oraz lustro.

Koszt zadania wyniesie 260 tys. zł. Inwestycję zrealizuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. Termin zakończenia prac planowany jest na 1 czerwca.

To jedna z wielu tegorocznych powiatowych inwestycji drogowych. Już niedługo rozpoczną się dwie największe, czyli przebudowa drogi we Włókach i Tuszynie i przebudowa drogi z Sienic do Łagiewnik.

– W tym roku nakłady Powiatu Dzierżoniowskiego na inwestycje drogowe wyniosą sporo, bo ponad 9 mln zł. Prawie połowę kwoty udało się pozyskać ze środków zewnętrznych – mówi starosta Janusz Guzdek.

Więcej informacji o inwestycjach powiatowych w 2018 roku