herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Most na drodze Bielawa – Piława Dolna przebudowany

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zakończył się remont mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3017D z Bielawy do Piławy Dolnej. Inwestycja w 80 procentach została sfinansowana środkami zewnętrznymi.

To istotna informacja dla kierowców często przemieszczających się trasą Bielawa – Piława Dolna. Nie będą musieli już jeździć objazdem przez Dzierżoniów. Remont mostu wiązał się bowiem z wyłączeniem z ruchu tego odcinka drogi.

Inwestycja była prowadzona od początku lipca i objęła: remont konstrukcji mostu, naprawę sklepienia, wymianę barier, wykonanie nowej nawierzchni oraz regulacji przepływu. Wykonała ją firma „SOTPOL” z Kamieńca Ząbkowickiego za kwotę 203 tys. zł.

– Most wymagał naprawy, bo został zniszczony podczas ulew w ubiegłym roku – mówi wicestarosta Dariusz Kucharski. – Na realizację inwestycji pozyskaliśmy dotację z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w wysokości 80% wartości zadania.

W tym roku dotacja rządowa dla Powiatu Dzierżoniowskiego na remonty lub odbudowę zniszczonej infrastruktury wyniosła w sumie 730 tys. zł. Za te środki wyremontowano też most w Kamionkach, a w najbliższych czasie zostanie zmodernizowana droga z Dobrocina do Roztocznika na odcinku 1 km. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym te inwestycje kosztowały powiat jedynie 20% wartości.

Tegoroczne wydatki inwestycyjne Powiatu Dzierżoniowskiego wyniosą ponad 12 mln zł.