herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Na dobry początek… – Kolorowa Zima

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już po raz drugi tuż przed feriami zimowymi Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie postanowiło zachęcić najmłodszych uczniów z powiatu dzierżoniowskiego do spędzania czasu wolnego aktywnie i bezpiecznie.

Takie było przesłanie spektaklu „Kolorowa zima” przygotowanego przez Spółdzielczą Animację Kulturalną w Bielawie,który był prezentowany 15 stycznia w Centrum Kultury w Pieszycach, a 16 stycznia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Inicjatywę honorowym patronatem objął Starosta Dzierżoniowski.

Spektakl specjalnie przygotowany na tę okazję pozwolił dzieciom z najmłodszych klas szkół podstawowych ciekawie spędzić czas, ale też zobaczyć, jak młodzież ze Stowarzyszenia Spółdzielcza Animacja Kulturalna w Bielawie rozwija swoje talenty artystyczne. Nie zabrakło też informacji na temat bezpiecznego korzystania z uroków zimy.

– Obecnie w szkołach powiatowych realizujemy Program Aktywności Młodzieży. Tym działaniem obejmujemy dzieci, bo przecież „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” – mówi starosta Janusz Guzdek. – Chcemy zachęcać do wszelkiej aktywności i propagować bezpieczne zachowania już u najmłodszych.

Zadanie odbyło się w ramach PAM-u – nowatorskiej inicjatywy powiatu dzierżoniowskiego. Wspólnie zorganizowali je: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Stowarzyszenie Spółdzielcza Animacja Kulturalna w Bielawie, Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz Centrum Kultury w Pieszycach.