herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Najpiękniejsze aranżacje stołów wigilijnych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Dziesięć szkół zgłosiło się do udziału w „Konkursie na aranżację stołu wigilijnego”. Finał konkursu odbył się 14 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie.

– Przez ten konkurs podtrzymywana jest tradycja strojenia stołów wigilijnych. Możemy zaobserwować dużą różnorodność, bo tu na Dolny Śląsk zjechali się i osiedlili Polacy z całego kraju – mówi wicestarosta Marek Piorun. – Młodzież prezentuje to, co podpatrzyła w swoich domach, ale też wychodzi z nowymi ciekawymi pomysłami. Nie wykluczone, że za kilka lat te nowe pomysły staną się częścią naszej tradycji.

W jury konkursu zasiedli: dyrektor ZS nr 2 w Dzierżoniowie Andrzej Myślicki oraz Małgorzata Zielińska, Eugenia Syjud i Magdalena Kapuścińska-Janek – nauczycielki przedmiotów zawodowych. Jurorzy oceniali: prawidłowy dobór zastawy stołowej, ułożenie zastawy zgodnie z przyjętymi zasadami, zgodność z tematyką i wytycznymi konkursu, pomysłowość i oryginalność przy zastosowaniu elementów dekoracyjnych na stole ze szczególnym uwzględnieniem materiałów pomocniczych oraz elegancję i estetykę stołu.

Za najładniejszy jury uznało stół przygotowany przez Martę Szpilę i Elizę Horodyską z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie. Drugie miejsce ex aequo zdobyli Kacper Mędroń i Aleksander Maciątek z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżóniowie oraz Natalia Gienacka i Angelika Cieleban z Gimnazjum w Łagiewnikach. Na trzecim miejscu znalazła się aranżacja przygotowana przez Justynę Rakieć i Natalię Olbińską z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie.

Na stołach obowiązkowo pojawiły się pierniki. Była to dodatkowa konkurencja ozdabiania pierników. Tu zwyciężyły Klaudia Bogdanowicz i Sandra Moskol z Gimnazjum Ekologicznego nr 3 w Bielawie oraz Aleksandra Jagła i Małgorzata Siwiec z Zespołu Szkół nr 1 w Dzierżoniowie. Natomiast drugie miejsce zdobyły Kornelia Liczner i Milena Rusiecka z Gimnazjum w Piławie Górnej.