herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Najpiękniejsze stoły wigilijne

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Niepowtarzalny klimat świąt udało się stworzyć uczestnikom „Konkursu na aranżację stołu wigilijnego”, którego finał odbył się 12 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie.

– Mamy piękne tradycje bożonarodzeniowe, a jedną z nich jest zdobienie stołów wigilijnych. Cieszę się, że dzięki takim inicjatywom są one podtrzymywane – mówi starosta Grzegorz Kosowski. – Każdy stół jest wyjątkowy, bo ma inne dekoracje, inną kolorystykę. Uczestnicy nie tylko mieli wspaniałe pomysły, ale też potrafili je zrealizować z dużą starannością. Oglądając prace konkursowe, czuje się nastrój świąteczny.

W jury konkursu zasiedli: dyrektor ZS nr 2 w Dzierżoniowie Andrzej Myślicki oraz Małgorzata Zielińska i Eugenia Syjud – nauczycielki przedmiotów zawodowych. Jurorzy oceniali: prawidłowy dobór zastawy stołowej, ułożenie zastawy zgodnie z przyjętymi zasadami, zgodność z tematyką i wytycznymi konkursu, pomysłowość i oryginalność przy zastosowaniu elementów dekoracyjnych na stole ze szczególnym uwzględnieniem materiałów pomocniczych oraz elegancję i estetykę stołu.

Za najładniejszy jury uznało stół przygotowany przez Maję Polejańczyk i Agatę Ciesielską ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie.
Drugie miejsce ex aequo zdobyli Wiktoria Tokarska i Kinga Bielawska z Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie oraz Wiktoria Rybarczyk i Filip Porębski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach.
Na trzecim miejscu – również ex aequo – znalazły się aranżacje przygotowane przez Magdalenę Czajowską i Klaudię Kanior z II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie oraz Anetę Bednarz i Małgorzatę Siwiec z ZS nr 1 w Dzierżoniowie.