herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Najpiękniejszy wieniec z Olesznej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Najpiękniejszy wieniec dożynkowy powiatu dzierżoniowskiego wykonano w sołectwie Oleszna. Będzie on reprezentował nasz powiat na dożynkach wojewódzkich, które odbędą się 3 września w Obornikach Śląskich.

Jak co roku konkurs ogłosił Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Nagrody zaś zostały wręczone 29 sierpnia podczas sesji Rady Powiatu. Pierwsze miejsce zdobyło sołectwo Oleszna, drugie – sołectwo Sienice, a dwa równorzędne trzecie miejsca komisja przyznała sołectwom w Kiełczynie i w Piławie Dolnej.

– Wieniec z Olesznej wyróżniał się starannością wykonania. Tworzył spójną całość, urzekał swym pięknem i niezwykle przyciągał uwagę. Wspaniale zostały w nim wykorzystane suszone kwiaty, dzięki którym nabrał on barw – wyjaśnia Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, przewodnicząca jury.

Konkurs był adresowany do mieszkańców sołectw z gmin naszego powiatu. Mieszkańcy mogli zgłaszać do konkursu jedynie tradycyjne wieńce dożynkowe wykonane w kształcie korony. Miały one być zrobione tylko z naturalnych materiałów. Nie mogły zawierać elementów plastiku, styropianu czy sztucznych kwiatów.

Nagrodzone wieńce dożynkowe