herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nowa winda w szpitalu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W budynku Matki i Dziecka Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie zainstalowano nową windę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 258 tys. zł.

Nowa winda funkcjonuje od 15 lipca br. Na realizację tego zadania Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie uzyskał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dotacja wyniosła 50% całkowitej kwoty wymiany, a pozostała część pochodziła ze środków własnych szpitala.

Do tej pory stara winda nie obsługiwała ostatniego piętra, na którym do niedawna zlokalizowany był punkt krwiodawstwa. Władze szpitala uznały, że przy okazji wymiany windy, zostanie także powiększony jej zasięg. Prace związane z utworzeniem dodatkowego przystanku wymagały przeniesienia niektórych oddziałów znajdujących się w budynku. Oddział porodowy zajął część oddziału noworodkowego, a oddział ginekologiczny przeniesiono do innego gmachu. Nowa winda obsługuje dodatkowo ostatnie piętro. Jej udźwig wynosi maksymalnie 1500 kg.

Po niespełna dwóch miesiącach nowoczesna winda została oddana do użytku. Na tym jednak nie kończą się prace prowadzone w budynku Matki i Dziecka Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie. Nowy wygląd zyskają sale porodu rodzinnego i cesarskiego cięcia. Sale chorych będą klimatyzowane, a łazienki zostaną wyremontowane. Już za kilka miesięcy dzieci będą przychodzić na świat w zmodernizowanych pomieszczeniach.