herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Laureaci stypendium „Złoty Talent”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Karolina Jurczyk i Oskar Stajno otrzymali stypendia w ramach programu promującego wybitne osiągnięcia uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Dzierżoniowski „Złoty Talent”.

Karolina Jurczyk jest uczennicą  Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bielawie i jednocześnie znakomitą pływaczką, osiągającą sukcesy w Polsce i za granicą.

Tylko w roku szkolnym 2018/2019 Karolina zdobyła wiele medali na krajowych i międzynarodowych zawodach. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Olimpijskich w Buenos Aires wywalczyła 5. miejsce w sztafecie 4 x 100 metrów.

Znakomicie spisała się również w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie wywalczyła 1 miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym oraz dwa drugie miejsca na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym.

Oprócz tego Karolina Jurczyk przywiozła łącznie 7 złotych medali z takich zawodów jak: Arena Grand Prix Puchar Polski i XI Ogólnopolskie zawody pływackie w sprincie. Za duży sukces należy uznać także 4 miejsce zajęte podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Natomiast Oskar Stajno znakomicie zaprezentował się w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1887-1922….”.

Oskar, który obecnie jest studentem pierwszego roku prawa, uzyskał podczas tej Olimpiady tytuł finalisty w etapie centralnym.

Tytuł uprawniał mieszkańca naszego powiatu do zwolnienia z konieczności przystępowania do egzaminu maturalnego z jednego z przedmiotów. Olimpiada odbyła się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Podczas sesji Rady Powiatu stypendium w imieniu Oskara Stajno odebrała jego babcia.

Stypendyści oprócz listu gratulacyjnego otrzymali z rąk starosty i przewodniczącego Rady Powiatu, nagrody finansowe.