herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wystawa poświęcona pierwszym częściowo wolnym wyborom

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W maju tego roku samorząd powiatu uroczyście obchodził 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku. Podczas wydarzenia zorganizowanego w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury, można było obejrzeć między innymi ciekawą wystawę tematyczną, przygotowana przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

Wystawa zawiera wiele historycznych materiałów dotyczących Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Ziemi Dzierżoniowskiej, w tym plakaty i wydawnictwa z okresu wyborów ’89.

Na wystawie znalazła się również między innymi reprodukcja słynnego plakatu „Solidarności” zachęcającego do udziału w wyborach – „W samo południe 4 czerwca 1989”.

Po zakończonych obchodach 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów, wystawa została przekazana do II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie.

Oczywiście zachęcamy do jej oglądania. Jednocześnie informujemy, że szkoły, stowarzyszenia i organizacje mogą wypożyczyć wystawę i udostępniać ją do zwiedzania.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Biurem Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – tel. 74 831 66 01, e-mail: ogrodowicza@pow.dzierzoniow.pl.