herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nowy chodnik w Olesznej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Poprawia się bezpieczeństwo pieszych w mniejszych miejscowościach. Właśnie dobiegła końca kolejna powiatowa inwestycja drogowa dotycząca budowy chodnika w Olesznej. Powiat dzierżoniowski zrealizował ją przy współpracy z gminą Łagiewniki.

W tym roku w Olesznej wybudowano chodnik o długości blisko 300 m na odcinku od drogi powiatowej 2028D do cmentarza, a także parking przy cmentarzu.

– Dzięki tej inwestycji piesi nie muszą się już poruszać poboczem drogi. Komfort mają także kierowcy, którzy potrzebują zaparkować auto przy cmentarzu – mówi starosta Janusz Guzdek.

Zadanie wykonała firma „Baza” z Dzierżoniowa. Jego koszt w wysokości 68 tys. zł sfinansował powiat dzierżoniowski przy udziale gminy Łagiewniki.

Władze powiatu co roku zapewniają środki na budowę nowych chodników, bo dzięki temu poprawia się bezpieczeństwo pieszych w mniejszych miejscowościach. W ostatnich latach powstało ich łącznie prawie 8 km, m.in.: w Dobrocinie, Roztoczniku, Uciechowie, Kiełczynie, Tuszynie, we Włókach, w Mościsku, Ostroszowicach oraz Jaźwinie, Gilowie i Piskorzowie.

Tegoroczne wydatki inwestycyjne Powiatu Dzierżoniowskiego wyniosą ponad 12 mln zł.