herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nowy komendant Straży Pożarnej w Dzierżoniowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Brygadier Dariusz Kopa w poniedziałek 25 kwietnia został powołany na stanowisko komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Podczas uroczystości została odczytana decyzja Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu o powołaniu na stanowisko. Następnie st. kpt. Aleksander Kucharczyk złożył meldunek zdając tym samym obowiązki komendanta powiatowego. Za jego dotychczasową prace podziękował mu starosta Janusz Guzdek: – Dziękuję Panu za codzienne zaangażowanie, które każdego dnia wypełniało strażacką posługę niesienia pomocy, ratowania życia, zdrowia oraz mienia mieszkańców naszego powiatu. Swoją postawą w dzierżoniowskiej jednostce straży pożarnej zasłużył pan, by jego nienaganna służba była drogowskazem postępowania dla wszystkich strażaków.

Nowy komendant ostatnie dziesięć lat spędził w Komendzie Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu na stanowisku zastępcy naczelnika Wydziału Operacyjnego. Poprzednie lata stacjonował w Piotrkowie Trybunalskim, Strzelinie i w Komendzie Rejonowej PSP we Wrocławiu. Z dzierżoniowską komendą zetknął się wcześniej tylko podczas jednej z inspekcji kilka lat temu. – Po otrzymaniu propozycji objęcia tego stanowiska starałem się w wydziałach komendy wojewódzkiej dowiedzieć jak najwięcej o dzierżoniowskiej jednostce. Poczytałem też o regionie i powiecie – mówi bryg. Dariusz Kopa. – Stanowisko komendanta jest dla mnie awansem, ale też wyzwaniem.

Na uroczystość, która odbyła się w budynku Komendy Powiatowej PSP w Dzierżoniowie, przybył dolnośląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Adam Konieczny, starosta dzierżoniowski Janusz Guzdek oraz zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie podinsp. Przemysław Marut.