herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

W trosce o nasze bezpieczeństwo

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo” na etapie powiatowym został rozstrzygnięty w piątek 22 kwietnia.

Zadaniem młodych plastyków było przedstawienie prawidłowych zachowań dzieci i młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy. Organizatorom chodziło o promowanie wiedzy z szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Po eliminacjach w placówkach oświatowych do Starostwa Powiatowego wpłynęło 139 prac z wszystkich gmin powiatu. Prace obejrzało i oceniło jury, które zadecydowało o przyznanych miejscach. W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Bianka Fedko ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie, drugie – Wiktor Koleśnik ze Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach, a trzecie – Henryk Tyszecki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach.

W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych wygrała Oliwia Fedko ze Szkoły Podstawowa nr 10 w Bielawie. Drugie miejsce jury przyznało Angelice Warchoł z Ekologicznej Szkoły Podstawowa nr 7 w Bielawie, a trzecie – Tycjanowi Jankowskiemu ze Szkoły Podstawowa nr 3 w Dzierżoniowie. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Magdalena Sydorak, Karolina Krasińska i Kornelia Kucharek ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie, Natalia Kliś ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie i Oliwia Cesnajtys z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie.

W kategorii uczniów z gimnazjum zwyciężyła Aleksandra Krakowiak z Gimnazjum nr 2 w Bielawie. Drugie miejsce jury przyznało Zofii Gajos z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie, a trzecie – Aleksandrze Niżyńskiej z Gimnazjum nr 2 w Bielawie.

W kategorii uczniów i wychowanków świetlic terapeutycznych, ośrodków terapii zajęciowej i ośrodków szkolno-wychowawczych jury przyznało tylko jedną nagrodę, którą otrzymał Tomasz Morawski i jedno wyróżnienie, które przypadło Wiktorii Śmieji. Oboje są uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Piławie Górnej.

Dodatkowo nagrodę komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie zdobyła Wiktoria Gramowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach, a nagrodę komendanta powiatowego policji w Dzierżoniowie – Martyna Marczak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie.

Prace nagrodzone w poszczególnych kategoriach zostaną wysłane na etap wojewódzki konkursu. Natomiast laureaci etapu powiatowego zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród w późniejszym terminie.

Koordynator konkursu – Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich, Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, tel.: 74-832-52-27, email: dzierzoniow@czkw.wroc.pl