herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nowy samochód do przewozu dzieci i młodzieży

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zwiększy się komfort podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Piławie Górnej. Powiatowa placówka zakupiła mikrobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Nowy samochód wyposażony w platformę do przewozu osób niepełnosprawnych kosztował 132 tys. zł. Blisko 80 tys. zł na zakup mikrobusu Powiat Dzierżoniowski pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II”. Pozostała kwota pochodziła z budżetu powiatu.

Nowy Mercedes Vito zastąpi dotychczasowy pojazd, który lata swojej świetności ma już za sobą. Samochód będzie służył do przewozu niepełnosprawnych wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej.

– Nowy pojazd zapewni stały dowóz do ośrodka naszych podopiecznych spoza Piławy, wyjazdy na imprezy kulturalne, a także do lekarzy specjalistów i do urzędów – w przypadku osób tego wymagających – mówi Teresa Budzyk, dyrektor piławskiego ośrodka. – Dzięki niemu zwiększy się bezpieczeństwo i komfort jazdy dzieci i młodzieży, ale też obniżą się nasze koszty związane z dotychczasową eksploatacją.