herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Oddział pediatryczny przyjmuje pacjentów

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Po remoncie i po przeprowadzce z Bielawy oddział pediatryczny rozpoczął działalność w budynku głównym Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie. Dziś na najwyższym piętrze pojawili się pierwsi mali pacjenci.

– Cieszymy się z nowej lokalizacji, bo tutaj mamy bezpośredni dostęp do diagnostyki i do konsultacji specjalistów. Dzięki temu na miejscu będziemy mogli zapewnić kompleksową i sprawną obsługę, co z pewnością zwiększy komfort i bezpieczeństwo pacjentów – mówi kierownik oddziału pediatrycznego Jadwiga Kostrzycka.

Z korzyścią dla pacjentów na pewno będzie to, że nie trzeba będzie ich przewozić, żeby wykonać badania tomografem komputerowym lub aparatem rentgenowskim. Nie będzie również potrzeby wożenia materiału do badań w laboratorium, co zmniejszy koszty funkcjonowania, ale co najważniejsze – skróci czas czekania na wyniki.

Dla małych pacjentów zostały przygotowane ładne, odnowione sale. Są też łóżka dla opiekunów. Jest odpowiednia liczba izolatek z łazienkami wydzielonymi bezpośrednio z sal chorych. Oddział spełnia obowiązujące wymogi. Poza tym zyskał więcej przestrzeni i taras, z którego pacjenci będą mogli korzystać w ciepłe dni.

Modernizacja III piętra głównego budynku szpitala objęła m.in. wymianę instalacji sanitarnej, elektrycznej i oświetleniowej, wymianę wszystkich drzwi w salach chorych, a także prace płytkarskie i tynkarsko – malarskie oraz położenie wykładzin antypoślizgowych. Pełny koszt remontu pomieszczeń to blisko 150 tys. zł. Część prac została wykonana na zlecenie, a cześć siłami własnymi.

To nie jedyna inwestycja szpitala. W tym roku planowana jest także wymiana Tomografu Komputerowego i aparatu RTG.