herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Odwiedzający Areszt Śledczy nie muszą już moknąć

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Przed wejściem do dzierżoniowskiego Aresztu Śledczego na przełomie grudnia i stycznia została wybudowana wiata wraz z ławkami, dzięki której oczekujący na wejście do budynku nie muszą już stać na deszczu lub śniegu.

Wiata powstała z inicjatywy dyrektora Aresztu Śledczego ppłk. Ireneusza Placetego przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. – Chcieliśmy zapewnić lepsze warunki więźniom, którzy codziennie wychodzą z aresztu do pracy i oczekując na transport, w przypadku złych warunków atmosferycznych, mieli możliwość schronienia się pod zadaszeniem. Z wiaty korzystają też osoby odwiedzające skazanych, petenci czy policjanci oczekujący na wejście do budynku. W przypadku naszej placówki każda osoba wchodząca na teren musi być skontrolowana, co wymaga czasu – wyjaśnia dyrektor aresztu.

– Wielu skazanych pracuje w placówkach powiatowych. Postanowiliśmy wyjść im naprzeciw stąd wsparcie budowy wiaty. Ponadto nowa wiata to także ogromne udogodnienie dla osób przychodzących w różnych sprawach do aresztu – stwierdza starosta Janusz Guzdek. – Jako Starostwo staramy się wspierać wszystkie inicjatywy służące lokalnej społeczności, w tym przypadku inicjatywę, która dotyczy aspektu humanitarnego – dodaje.

– Powstanie wiaty to kolejny dowód na bardzo dobrą współpracę aresztu ze społecznością lokalną. Dziękujemy za nią oraz za wsparcie finansowe – mówi ppłk Ireneusz Placety.