herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Ogromna dawka pozytywnej energii

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już po raz siedemnasty w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piławie Górnej odbył się Przegląd Mini Listy Przebojów. Na scenie zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z 17 placówek z byłego województwa wałbrzyskiego oraz z zaprzyjaźnionej szkoły w Lanskroun w Czechach.

Publiczność na występy reagowała bardzo żywiołowo. Było dużo braw, uśmiechu, ale i wzruszeń. Niektórzy młodzi wykonawcy odczuwali wielką tremę przed wejściem na scenę, ale już po chwili, po pierwszych dźwiękach muzyki nabierali odwagi i cieszyli się z gromkich oklasków.

Przekrój tego co można było zobaczyć był duży. Były występy taneczne, prezentacje do playbacku, ale także piosenki w wykonaniu odważniejszych uczestników przeglądu. Po raz pierwszy w przeglądzie wzięły udział reprezentacje przedszkoli z Piławy Górnej, Bielawy i Dzierżoniowa. Uczestników nie brakowało. Przyjechały ekipy z: Dzierżoniowa, Dobrocina, Opolnicy, Wąsosza, Świdnicy, Świebodzic, Wałbrzycha, Ząbkowic Śląskich, Bielawy, Piławy Górnej i Lanskroun.

– Zainteresowanie przeglądem cały czas jest bardzo duże. We wcześniejszych latach miał on formę konkursu, ale ogromnie trudno było wybrać zwycięzców, bo nie brakowało wspaniałych kostiumów, pięknych choreografii i świetnie wykonywanych przez uczestników piosenek. Dlatego zmieniliśmy formułę z konkursu na przegląd. Teraz wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody, a podczas tej edycji dodatkowo każdy dostał poduszeczkę z logo mini listy – mówi dyrektor SOSW w Piławie Górnej Teresa Budzyk. – Muszę przyznać, że w tym roku na scenie został zaprezentowany różnorodny repertuar od skocznych, radosnych utworów poprzez musicalowe, aż do sentymentalnych. Na koniec publiczność była tak rozbawiona, że wiele osób zaczęło tańczyć pod sceną – dodaje.

Tegoroczna edycja przeglądu została sfinansowana z grantu oświatowego Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, środków przyznawanych w ramach konkursu przez PCPRiOZ w Dzierżoniowie oraz przy wsparciu Stowarzyszenia TPD działającego przy SOSW w Piławie Górnej.