herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Pegazikowe recytowanie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Za nami etap powiatowy XXII Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Przez dwa dni 15 i 16 marca w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury najlepsi recytatorzy z terenu powiatu dzierżoniowskiego prezentowali się jurorom i walczyli o możliwość udziału w etapie dolnośląskim.

Pierwszego dnia jury w składzie: Jolanta Maniecka, Janina Weretka – Piechowiak i Beata Gil wysłuchało 26 prezentacji w kategorii młodsi (szkoły podstawowe). Do finału wojewódzkiego jurorki zakwalifikowały: Martynę Łebek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie, Mikołaja Maciejewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie i Szymona Łyżwę z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie.

Natomiast wyróżnienia odebrali: Katarzyna Chlipała z SP w Piławie Górnej, Oliwia Wasilewska z SP w Tuszynie, Aleksandra Prasał z SP w Mościsku, Karolina Łuniewska z SP w Pieszycach, Magdalena Ramilowska z SP nr 9 w Dzierżoniowie, Kamil Kasztelan z SP w Piławie Dolnej, Patrycja Sokolińska z SP w Piławie Górnej, Grzegorz Hercuń z SP nr 3 w Dzierżoniowie, Alicja Hordyj z SP nr 10 w Bielawie i Blanka Protaziuk z SP w Pieszycach.

Drugiego dnia w składzie jury znalazły się: Krystyna Wojtal, Janina Weretka – Piechowiak i Beata Gil. Tym razem panie wysłuchały 16 prezentacji. Do finału wojewódzkiego postanowiły zakwalifikować Marcina Szczypkę z Zespołu Szkół w Pieszycach i Marię Maciejewską z Gimnazjum nr 2 w Bielawie.

Natomiast wyróżnienia otrzymali: Jonasz Protaziuk z Zespołu Szkół w Pieszycach, Izabela Cygan z Gimnazjum w Piławie Górnej, Jakub Wójcik z Gimnazjum w Łagiewnikach, Alicja Spaleniak z Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, Weronika Szmigiel z Gimnazjum nr 1 w Dzierżoniowie, Natalia Charczyńska z Gimnazjum w Łagiewnikach i Antonina Olewińska z Gimnazjum nr 1 w Dzierżoniowie.

Finał wojewódzki odbędzie się 27 kwietnia (kategoria młodsi) i 28 kwietnia (kategoria starsi) w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Konkurs został przygotowany przez Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie i Dzierżoniowski Ośrodek Kultury.

Kategoria młodsi

Kategoria starsi