herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Pobiegli na Wielką Sowę

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

7. Bieg na Wielką Sowę odbył się w niedzielę 14 sierpnia pod honorowym patronatem marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

W zawodach wzięło udział ok. 500 biegaczy z całego kraju. Z powiatu dzierżoniowskiego wystartowało kilkanaście osób. Zawodnicy startowali w Ludwikowicach Kłodzkich. Do przebiegnięcia mieli dystans 9,6 km z przewyższeniem 600 m. Finał wyścigu znajdował się na Wielkiej Sowie.

Najstarszymi zawodnikami okazali się Barbara Prymakowska z Tarnowa i Czesław Marciak z Bielawy (oboje po 70.). Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie wręczył Tomasz Dudlej.

Na pierwszy miejscu w kategorii open znalazł się Andrzej Starżyński z Winnicy, który metę osiągnął po 36 minutach i trzech sekundach. Natomiast najlepszym zawodnikiem z powiatu dzierżoniowskiego został Jerzy Słobodzian z Dzierżoniowa.

Po raz pierwszy w tym roku organizatorzy przygotowali bieg 1. Mini Sowa dla dzieci, które po starcie dorosłych biegały w zależności od wieku kilka okrążeń na terenie Centrum Rekreacji Harenda.