herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Pojadą na praktyki do Hiszpanii za środki unijne

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Szansę na zdobycie nowych umiejętności zawodowych, językowych i społecznych mają uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie. Szkoła pozyskała środki unijne na 4-tygodniowe praktyki w Sewilli dla 22 osób. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja.

Zespół Szkół nr 3 w Dzierżoniowie pozyskał ponad 55 tys. EUR na realizację projektu “Praktyka zawodowa jako szansa na przyszłość” w unijnym programie Erasmus+.
W ramach projektu uczniowie klas III i IV technikum ekonomicznego i logistycznego wezmą udział w 4-tygodniowych stażach zawodowcyh w hiszpańskich przedsiębiorstwach.

Wyjazd odbędzie się na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku. Liczyć na niego może 22 uczniów.
– Rekrutacja będzie prowadzona w oparciu o średnią ocen z przedmiotów zawodowych, języka obcego i zachowania. Będziemy brać pod uwagę również sytuację materialną uczniów – mówi Anna Osiewała, szkolny administrator projektu. – Nabór do projektu chcemy zakończyć w grudniu, by od stycznia rozpocząć przygotowania do wyjazdu pod względem językowym, kulturowym i pedagogicznym.

Podczas zagranicznej praktyki każdy uczeń zostanie przydzielony do firmy o innym profilu, w której będzie mógł podnosić kompetencje zawodowe. W trakcie stażu uczestnicy będą doskonalić język angielski, ale też nabędą nowe umiejętności z języka hiszpańskiego. Poznają także kulturę i zwyczaje Hiszpanii oraz atrakcje turystyczne regionu.

– Dzięki udziałowi w praktykach nasi uczniowie z pewnością będą bardziej konkurencyjni na rynku pracy – dodaje Anna Osiewała. – To dla nich także szansa na rozwój osobisty.

Praktyki w 100% są finansowane ze środków Unii Europejskiej. Uczestnicy mają zagwarantowane przejazdy, ubezpieczenie, zakwaterowanie, wyżywienie, kurs języka hiszpańskiego oraz pełną opiekę pedagogiczną.

Nie będzie to pierwszy wyjazd na praktyki zagraniczne uczniów Ekonomika. W poprzednich latach uczniowie wzięli udział w praktykach w Wielkiej Brytanii. Podczas wyjazdu atrakcyjnie spędzali czas wolny (patrz fot.).