herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Ponad 10 000 000 złotych dla powiatu dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W piątek powiat dzierżoniowski odebrał dofinansowanie na ponad 10 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Środki przeznaczone zostaną na przebudowę ul. Piastowskiej w Piławie Górnej, leżącej w ciągu drogi powiatowej 3004D.

Promesę w Urzędzie Gminy Nowa Ruda odebrał starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski. Na spotkaniu rozdano również dodatkowe 28 kolejnych dofinansowań dla gmin i samorządów z powiatów dzierżoniowskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego.

W uroczystości udział brali nie tylko przedstawiciele władz samorządowych, ale również zaproszeni goście w tym: poseł na sejm RP Ireneusz Zyska, poseł na sejm RP Marcin Gwóźdź, senator RP Aleksander Szwed, wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz radny województwa dolnośląskiego Jerzy Dec.

Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę głównego szlaku komunikacyjnego w Piławie Górnej, czyli ulicy Piastowskiej. Inwestycja obejmie odcinek 1,5 km – od skrzyżowania z ulicą Groszowiecką do mostu w rejonie skrzyżowania ulic B. Chrobrego i H. Sienkiewicza.

W ramach prac zostanie wykonana nowa nawierzchnia, a także chodniki, aktywne przejścia dla pieszych, miejsca postojowe, kanalizacja deszczowa oraz zatoki autobusowe.

Udział w przebudowie ma także Piława Górna, która niedawno pozyskała fundusze zewnętrzne na wykonanie oświetlenia na terenie miasta, w tym ulicy Piastowskiej.

Przewidywany czas realizacji inwestycji to lata 2023/2024. Według założeń powiat dzierżoniowski powinien dołożyć do tego zadania jedynie 5% jego szacowanej wartości.