herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Poszukiwani asystenci osób niepełnosprawnych oraz specjaliści wspierający opiekunów osób niepełnosprawnych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Starosta Dzierżoniowski ogłasza nabór na nowe stanowiska asystenta osób niepełnosprawnych oraz specjalisty wspierającego ich opiekunów.

Zdjęcie plaży w czasie zachodzącego słońca. Brzegiem spaceruje osoba, która pcha wóżek z osobą niepełnosprawną. W tle morze

Jeżeli posiadasz dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, pielęgniarka, fizjoterapeuta albo masz 6 – miesięczne udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym np. w formie wolontariatu możesz przystąpić do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022 i w ramach odpłatnej pracy wspierać osoby niepełnosprawne w czynnościach dnia codziennego np. w dotarciu do pracy, szkoły, placówki medycznej, zrobieniu zakupów, wyjścia do kina itp.

Jeżeli posiadasz dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie asystent osoby niepełnosprawnej, pielęgniarka lub innym zapewniającym realizację usługi opieki wytchnieniowej (np. fizjoterapeuta, pedagog, psycholog) w zakresie adekwatnym do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej lub posiadasz co najmniej roczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy lub opieki osobom niepełnosprawnym możesz przystąpić do programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022 i w ramach odpłatnej pracy zapewnić opiekunom osoby niepełnosprawnej zastępstwo w opiece nad podopiecznym lub odciążyć ich od codziennych obowiązków.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie tel. 74 833 98 95 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:

http://pcprdzierzoniow.pl/asystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej-edycja-2022-nabor-kandydatow/

http://pcprdzierzoniow.pl/opieka-wytchnieniowa-edycja-2022-nabor-kandydatow-do-swiadczenia-uslug/