herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

25 lutego odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ze względu na służbowe obowiązki w posiedzeniu nie mogli uczestniczyć członkowie zarządu powiatu, dlatego też spotkaniu przewodniczyła dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Pani Grażyna Wójcik.

Podczas wideokonferencji przypomniano o wprowadzeniu od najbliższej soboty obowiązku zasłaniania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczek. Od 27 lutego maseczki nie będą mogły być zastępowane m.in. chustami, tzw kominami czy przyłbicami. Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich przedstawił również mapę ościennych powiatów (dane z godziny 10:30 ze strony rządowej), która ukazuje sytuację związaną z przyrostem zakażeń COVID-19 w naszym regionie. Widać na niej, że liczba zakażeń rośnie dynamicznie i w najbliższym czasie należy się spodziewać pogorszenia sytuacji.
Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie poinformowała między innymi o aktualnych statystykach związanych z COVID-19 w naszym powiecie. Na dzień 25 lutego (godzina 12:30) Sanepid odnotował 44 nowe przypadki zakażeń koronawirusem oraz 5 wyzdrowień. Nie odnotowano natomiast zgonów z powodu COVID-19. Od początku pandemii potwierdzonych przypadków zachorowań było 3340, zgonów 102, a wyzdrowień 3078.
Ze względu na obowiązki służbowe w wideokonferencji nie mógł uczestniczyć prezes Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie. Osoby zainteresowane informacją na temat działalności placówki w dobie koronawirusa, zachęcamy do przeczytania artykułu z wtorkowej sesji Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, podczas której szeroko omawiano tę kwestię.

Z informacji Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie wynika, że funkcjonariusze na bieżąco prowadzą kontrolę stosowania się mieszkańców do wprowadzonych restrykcji sanitarnych. Policjanci zwracają uwagę, że w ostatnim czasie mieszkańcy powiatu coraz częściej odstępują od obowiązku zasłaniania ust i nosa. Zaapelowano więc o stosowanie maseczek, a także o zachowywanie dystansu społecznego.
Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbędzie się 4 marca.
Organizatorem spotkania był Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.