herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

27 maja odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Według danych epidemiologicznych przedstawionych przez Powiatową Stację Sanitano-Epidemiologiczną w Dzierżoniowie wynika, że w dniu 27 maja odnotowano 2 nowe zakażenia, 1 osoba wyzdrowiała. Nie zgłoszono natomiast nowych zgonów z powodu Covid-19. Jak wynika z raportu opublikowanego na stronie gov.pl, w okresie od 20 do 27 maja przybyło 18 nowych zakażeń na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Na oddziale covidowym Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie przebywa aktualnie 20 osób zakażonych koronawirusem. Należy dodać, że Decyzją Wojewody Dolnośląskiego z dniem 31 maja placówka będzie likwidować łóżka przeznaczone dla pacjentów z COVID-19. Pacjenci przebywający na oddziale będą sukcesywnie wypisywani po wyzdrowieniu.
Niestety zarówno punkt szczepień populacyjnych zorganizowany w Szpitalu Powiatowym, jak i punkt zorganizowany na terenie OSiR-u w Dzierżoniowie odczuwa problemy związane ze zmniejszoną wielkością dostaw szczepionek.

Szczepionek nie brakuje natomiast w przychodniach zdrowia (POZ) na terenie powiatu, w których prowadzone są punkty szczepień. Warto zaznaczyć, że w tych miejscach zgłaszalność pacjentów na szczepienia wynosi blisko 100%.

Istotną informacją jest to, że osoby, które chciałyby się zaszczepić mogą skorzystać z internetowej wyszukiwarki wolnych terminów szczepień.

26 maja Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie otrzymało informację o przyznaniu z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych środków ochrony indywidualnej z przeznaczeniem dla jednostek Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Środki dotrą do powiatu dzierżoniowskiego w czerwcu. Starostwo Powiatowe będzie informowało każdą jednostkę o terminie odbioru oraz przyznanych ilościach środków.

Organizatorem spotkania w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego jest Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich.