herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

19 listopada odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tradycyjnie już całe posiedzenie zostało poświęcone omówieniu sytuacji związanej z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Na zdjęciu sala obrad starostwa. Za stołem ułożonym w literę U widać sześć siedzących osób. Zdjęcie ukazuje również projektor wyświetlający obraz na ekranie, a w tle ściankę z napisem Powiat Dzierżoniowski.

Obecną sytuację epidemiologiczną omówiła Wiesława Bronowicka, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dzierżoniowie. Wygląda ona następująco na dzień 19 listopada:
NOWE:
Ilość nowych zakażonych – 50
Ilość zgonów nowych – 1
Ilość nowych wyzdrowień – 68

W SUMIE:
Ilość osób zakażonych – 2163
Ilość zgonów – 38
Ilość ozdrowieńców – 1142

AKTUALNIE:
Liczba osób w kwarantannie + izolacji – 1665.

Bieżącą sytuację w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie omówił prezes Maciej Smolarz. Według przedstawionych informacji szpital posiada 56 łóżek przeznaczonych do leczenia pacjentów z COVID-19. Niemniej leczonych jest obecnie 57 osób. W placówce trwają prace nad rozbudową aparatury tlenowej. Sprawnie funkcjonuje również mobilny punkt realizujący testy na koronawirusa.

W trakcie spotkania poruszono także niezwykle ważną obecnie kwestię, czyli oddawanie osocza przez osoby, których organizm zwalczył COVID-19. Każdy kto chciałby oddać osocze powinien zgłosić się do najbliższego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tam zostanie wykonany test na poziom przeciwciał oraz ostateczna kwalifikacja osoby do oddania osocza. Najbliższe Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajduje się w Wałbrzychu (ul. Chrobrego 31, tel. 74 664 63 19).

Obecni na wideokonferencji przedstawiciele służb, inspekcji i straży z terenu Powiatu Dzierżoniowskiego przekazali w swoich raportach informację o funkcjonowaniu swoich jednostek bez zakłóceń.

Czwartkowe spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poprowadził wicestarosta Andrzej Bolisęga.