herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

4 lutego odbyło się w formie wideokonferencji cotygodniowe posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na zdjęciu siedzą za stołem w sali konferencyjnej 4 osoby. Za nimi ścianka promocyjna Powiatu

Spotkanie było poświęcone tematom związanym z pandemią COVID-19, w szczególności omówieniu realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Posiedzeniu przewodniczył Starosta Dzierżoniowski, a udział w nim wzięli Wicestarosta, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wójtowie, Burmistrzowie, Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, przedstawiciel Aresztu Śledczego, przedstawiciele jednostek organizacyjnych powiatu oraz przedstawiciele jednostek podstawowej opieki zdrowotnej z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Podobnie jak co tydzień przedstawiciele służb, straży i inspekcji złożyli krótkie sprawozdania z działalności służbowej w zakresie zwalczania i przeciwdziałania COVID-19 podejmowanej w ostatnim tygodniu.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podała także bieżące dane dotyczące rozwoju pandemii w powiecie dzierżoniowskim, które prezentowały się następująco: na dzień 4 lutego 2021 r. stacja otrzymała informację o 6 nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz 4 osobach wyzdrowiałych. 188 mieszkańców przebywa w tzw. odosobnieniu, czyli izolacji lub kwarantannie.

Podczas spotkania informację na temat obecnej sytuacji związanej ze szczepieniem osób z tak zwanej „grupy zero” przedstawił Prezes Zarządu Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie sp. z o.o. Dotychczas wykorzystano do szczepienia 1470 szczepionek, z czego zaszczepiono 930 osób w pierwszej dawce oraz 540 w drugiej. Do zaszczepienia w pierwszej dawce pozostało jeszcze około 500 osób, które powinny zostać zaszczepione do 19 lutego. W sumie w powiecie dzierżoniowskim wykonano 2521 szczepień, z czego 1051 wykonano w punktach szczepień w jednostkach podstawowej opieki zdrowotnej.

Przedstawiciel Przychodni Miejskiej w Bielawie lek. med. Danuta Powierza poinformowała, że szczepienia seniorów przebiegają bez zakłóceń. Przypomniała również o możliwości bezpłatnego zaszczepienia się przeciwko wirusowi grypy.

We wtorek, 2 lutego 2021 r., pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy pomocy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przekazali około 1500 litrów płynu do dezynfekcji oraz 3000 sztuk maseczek ochronnych dla szkół ponadpodstawowych.
Kolejne spotkanie zaplanowano na 11 lutego 2021 roku.

Organizatorem spotkania w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego jest Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich.