herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli przychodni POZ

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

21 grudnia odbyła się wideokonferencja w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Spotkaniu przewodniczył starosta Grzegorz Kosowski, a wzięli w nim udział burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu dzierżoniowskiego oraz przedstawiciele między innymi: Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Policji, Straży Pożarnej, Aresztu Śledczego oraz jednostek organizacyjnych powiatu.

Po raz pierwszy na zaproszenie starosty dzierżoniowskiego w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej z powiatu dzierżoniowskiego.

Podczas spotkania Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przekazał dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej.
W naszym powiecie przedstawia się ona następująco:
Ilość nowych zakażonych – 24;
Ilość zgonów nowych – 0;
Ilość nowych wyzdrowień – 37;
Łączna liczba osób zakażonych od początku pandemii – 2787;
Łączna liczba ozdrowieńców od początku pandemii – 2626.

Według danych Sanepidu Powiat Dzierżoniowski znajduje się w czołówce powiatów na Dolnym Śląsku pod względem łącznej liczby osób zakażonych wirusem COVID-19 od początku epidemii.
Bieżącą sytuację w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie omówił prezes Maciej Smolarz. Na chwilę obecną w placówce zajętych jest połowa z 56 łóżek na tak zwanym oddziale covidowym. Szpital realizuje również w dalszym ciągu budowę dodatkowej instalacji tlenowej. Oprócz tego placówka przygotowuje się do realizacji szczepień na COVID-19.

W drugiej części spotkania odbyła się dyskusja z udziałem przedstawicieli przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej z powiatu dzierżoniowskiego. Starosta wraz z pozostałymi samorządowcami zadeklarował przychodniom pomoc podczas realizacji Narodowego Programu Szczepień na COVID-19.

Rozmawiano także na temat przygotowania jednostek szczepiących do wdrożenia tego programu oraz o tym, że wszyscy oczekują na szczegółowe informacje ze strony Ministerstwa Zdrowia na temat programu szczepień. Zdecydowano, że po spotkaniu zostanie przygotowana lista pytań w sprawie szczepień, która zostanie przesłana do Wojewody Dolnośląskiego.