herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Spotkanie konsultacyjne w sprawie Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

17 grudnia w Centrum Kultury w Pieszycach odbyły się konsultacje dotyczące przeprowadzenia Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.

Na pierwszym planie siedzą osoby tyłem na krzesłach. W tle stół za którym siedzą osoby prowadzące spotkanie oraz ścianka promocyjna wojewódzką straż pożarną

Organizatorem czwartkowego spotkania było Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
W konsultacjach wzięli udział między innymi: starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, burmistrzowie i wójtowie gmin naszego powiatu, przedstawiciele MSWiA, wojewódzki i powiatowy komendant Państwowej Straży Pożarnej, a także prezesi, druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych.

W trakcie spotkania przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji chcieli omówić z samorządowcami oraz strażakami ochotnikami kwestię, która na pewno pojawi się w trakcie realizacji Narodowego Programu Szczepień, a mianowicie zapewnienia bezpłatnego dowozu osób wykluczonych komunikacyjnie do punktu szczepień.

Zarówno starosta dzierżoniowski, jak i pozostali samorządowcy zadeklarowali chęć zapewnienia tego typu wsparcia mieszkańcom wszystkich gmin naszego powiatu. Swoją pomoc zaoferowali także przedstawiciele OSP.

Jednocześnie jednak samorządowcy zwrócili uwagę przedstawicielom MSWiA, że z niecierpliwością czekają na przekazanie im szczegółowego planu realizacji Narodowego Programu Szczepień.